Excursie en lezingen verdienmodellen op Veen 26 september
Wat betekent natuurinclusief boeren op veen voor je verdienmodel? Kom op 26 september naar een excursie op de Hoogwaterboerderij in Zegveld (Oude Meije 18). Je hoort meer over de verschillende mogelijkheden en financiële gevolgen van duurzame keuzes op veen.
De provincie Utrecht bestaat voor ongeveer één derde uit veenweidegebied. Veengebied is gemakkelijker te bewerken wanneer we het grondwaterpeil laag houden middels drainage. Drainage leidt echter tot verdroging van het veen, waarbij o.a. CO2 vrij komt. Deze negatieve effecten kunnen we tegengaan door te werken met een hoger grondwaterpeil.
Tijdens deze excursie vertellen we over de mogelijkheden voor agrarische activiteiten bij een hoger grondwaterpeil en willen we praktische handvaten meegeven. De bijeenkomst is gericht op agrariërs van de provincie Utrecht en er zijn geen kosten aan verbonden.
Programma
- Vanaf 13:15 uur inloop;
- Welkom, korte toelichting trajectplan ‘Duurzame Landbouw met Natuur’;
- Rondleiding Hoogwaterboerderij KTC Zegveld;
- Marieke Leentvaart (Klimaatslim Boeren op Veen) vertelt over de poldergerichte aanpak;
- Stef Huijgens (Collectief Eemland) vertelt over werken op veen met plas dras en kruidenrijk grasland (ANLb);
- Kirsten Snels (LTO Noord) vertelt over mogelijkheden voor begeleiding vanuit ‘Duurzame Landbouw met Natuur’;
- Peter Smit (NMU) vertelt over Valuta voor Veen (verdienmodel);
- Rond half vier afsluiting / tijd voor discussie en napraten.
De excursie vindt plaats op de Hoogwaterboerderij in Zegveld. Na aanmelding ontvang je meer informatie over de excursie. Neem voor vragen contact op met Isabel Kruisheer (NMU): i.kruisheer@nmu.nl.
Aanmelden kan via deze link.
Klik hier om direct een melding te plaatsen! Direct naar meldingen
Klik hier om direct contact op te nemen! Direct contact opnemen
Meer nieuws
Tien jaar Agrarisch Natuurbeheer BoerenNatuur Rijn, Vecht & Venen
Ter ere van het tienjarig bestaan…
Praktijk-expertsessies Veenweidesloot van de Toekomst
Uitnodiging voor experts bij waterschappen en gedreven agrariërs die vanuit de…
Subsidieregeling “Samenwerking voor integrale gebiedsontwikkeling”
De provincie Utrecht nodigt u uit om deel te nemen…
Pilot stimulering vezelgewassen
Utrechtse agrariërs die vezels (willen) telen opgelet: ministerie LNV start met de pilot…