logo Rijn Vecht en Venen

Eerste kievitsei van de Utrechtse Venen gevonden!

11 maart 2019
Ingediend door Carolien Kooiman

Woerden – Op een perceel bij de familie Cromwijk te Woerden, is op 11 maart het eerste kievitsei gevonden van de Gebiedscoöperatie Rijn, Vecht en Venen. Het ei werd om 10.50uur gevonden door Niek Heijstek, vrijwilliger van weidevogelwerkgroep Woerden.

Toen Niek Heijstek vanochtend met medevrijwilligers Arnold Bosch en Hette de Vink het veld inging, hoopte hij al dat de aanwezigheid van diverse mannetjes en vrouwtjes kievit op de aanwezigheid van een kievitsei zou wijzen. Groot was zijn geluk toen hij het nestje met niet één, maar liefst twee eieren aantrof.

Rijn, Vecht en Venen feliciteert de familie Cromwijk, Niek, Arnold en Hette van harte met de vondst en binnenkort zullen de gebruikelijke taart en beker aan hen overhandigd worden.

Gebiedscoöperatie Rijn, Vecht en Venen heeft als doel natuur-, landschapswaarden en waterkwaliteit te bevorderen. Weidevogelbeheer- en bescherming is daar een belangrijk onderdeel van.

Niek Heijstek en Arnold Bosch bij nest 1e kievitsei RVV 11 maart 2019

Klik hier om direct een melding te plaatsen! Direct naar meldingen

Klik hier om direct contact op te nemen! Direct contact opnemen

Meer nieuws

RVV in Nature Today

In het toonaangevende magazine Nature Today is een artikel verschenen over…

8 september 2026 lees verder

Excursie voederhagen 28 september

Grazen van hagen: kom voerderhagen kijken bij boerderij Buitenlust Overweeg je een…

3 september 2026 lees verder

Velduilen neergestreken bij BoerenNatuur Rijn, Vecht & Venen

In het werkgebied van agrarisch collectief BoerenNatuur…

24 juli 2026 lees verder

Goed broedseizoen voor weidevogels in de Utrechtse Venen!

De weidevogels in het werkgebied van BoerenNatuur…

20 juli 2026 lees verder

12...79